«Картка киянина» може стати інструментом для монетизації пільг на проїзд у комунальному транспорті загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Цифрова платформа, розроблена компанією UNIT, має увесь необхідний функціонал для перевірки пільговиків, виплат соціальної допомоги і з 2012 року вже виконує ці функції.
«На «Картку киянина» пільговики отримують всі види виплат – регулярні і разові. Кошти нараховуються на карту при її наявності і в разі, якщо вона активована. Весь процес для виплати пільг на «Картку киянина» ми автоматизували. До нас надходить запит із Департаменту соціальної політики КМДА: якщо картка активна, виплати нараховуються на неї, якщо ні – така допомога надсилається поштою», – розповіла Аліна Максименко, менеджер проекту «Картка киянина».
Із 2012 року в столиці видано 1,5 мільйона «Карток киянина». 700 тисяч з них – карти, якими користується пільгова категорія громадян.
«Як тільки столична влада ухвалить рішення про монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті, на «Картку киянина» можна буде нараховувати компенсацію за поїздки для пільгової категорії громадян. Технічно карта до цього готова», – каже Аліна Максименко.
Нагадаємо, 14 березня 2018 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про монетизацію пільг на проїзд в комунальному транспорті загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Яким буде інструмент верифікації пільговиків і зарахування компенсації за проїзд, а також розмір таких виплат протягом двох місяців повинні вирішити обласні та міські державні адміністрації.
З 1 листопада 2017 року пільговий (безкоштовний) проїзд в столичному метрополітені доступний лише за наявності «Картки киянина». До цієї категорії належать: пенсіонери, учасники війни, інваліди ІІІ групи, члени сім’ї загиблого ветерана війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, батьки багатодітної сім’ї.