Система «Трек-енд-трейс»

Система «Електронна акцизна марка» – автоматизована система контролю за рухом підакцизної продукції від виробника до кінцевого споживача. Кожна марка акцизного податку має свій унікальний номер у вигляді Т & Т-коду, який містить графічний захисний елемент і QR-код. Графічний захисний елемент неможливо скопіювати або продублювати, і зчитується він за допомогою спеціального мобільного пристрою.

Система поєднує високо захищену акцизну марку і механізм адміністрування акцизного податку. QR-код дозволяє зчитувати його за допомогою будь-якого смартфона, мобільного терміналу та ін.

Механізм адміністрування акцизного податку побудований на основі спеціального програмного забезпечення, яке поєднує Реєстр накладних підакцизної продукції (далі – НПП), Реєстр чеків РРО та Єдиного класифікатора підакцизних товарів.

Система складається із:

Система «Трек-енд-трейс» є комплексним рішенням для державних установ і комерційних організацій для обліку та відстеження підакцизних вантажів, захисту від підробок і автоматизації управління податками.

Система «Електронна акцизна марка» – автоматизована система моніторингу переміщення підакцизних товарів від виробника до кінцевого користувача. Система «Електронна акцизна марка» поєднує в собі акцизну марку високої захищеності і механізм управління та адміністрування сплати акцизного податку.

Завдання системи:

  • Виключити можливість функціонування тіньового ринку підакцизної продукції;
  • Унеможливити реалізацію підакцизної продукції без сплати акцизного податку;
  • Мінімізувати вплив людського фактору на адміністрування акцизного податку.

Кожна електронна акцизна марка має унікальний номер у вигляді графічного захисного елемента. Цей елемент не може бути скопійований або повторений; його можна зчитати лише за допомогою спеціального мобільного пристрою.

Механізм адміністрування акцизного податку ґрунтується на спеціальному програмному забезпеченні, яке включає в себе реєстри НПП і чеків РРО. НПП – це обов’язковий звітний документ, який надається в електронній формі для ведення обліку переміщення підакцизних товарів.

 Реєстр накладних на переміщення підакцизних товарів містить наступну інформацію:

  • Унікальні номери партії товару;
  • Кількість товару;
  • ЄДРПОУ відправника;
  • ЄДРПОУ одержувача.

Реєстр акцизних товарів – електронна база даних яка містить інформацію для реєстру НПП по переміщенню підакцизної продукції. Будь-який факт продажу акцизного товару в торгових точках буде надходити до системи «Електронна акцизна марка» з електронного реєстру чеків реєстраторів розрахункових операцій